LİDERLİK KOÇLUĞU (LEADERSHIP COACHING)

LİDERLİK KOÇLUĞU (LEADERSHIP COACHING)

Liderlik Koçluğu tanımı, bir liderin bir hedefe ulaşmalarına ve daha etkili bir lider olmalarına yardımcı olmak için bir koçtan özel olarak yardım aldığı gelişimsel bir süreçtir.


Bir lider, istenen bir sonuca ulaşmak için tüm teknik mükemmelliğe, bilgiye ve kaynaklara sahip olduğu halde, çalıştıkları alanda ihtiyaç duydukları veya istedikleri farkı yaratamadıklarında, daha fazla eğitim almaları genellikle yeterli değildir. Liderlerin çok daha kişisel ve ilgili bir şeye ihtiyaçları vardır: liderlik koçluğu.

Koçun rolü, liderin hedeflerine ulaşmasında önündeki engelleri kaldırmaya yardımcı olmaktır. Bu yardım, dikkatli sorgulama ve derin dinleme ile elde edilir.Koçluk iç gözlemi ve kendi kendini yansıtma sürecini davet ederek,başarıya giden yolu açmasına yardım eder.

Bir liderlik koçu, liderlerin performansını en üst düzeye çıkarmayı ve işyerindeki liderlik becerilerini artırmayı hedefler. Eyleme geçirilebilir rehberlik, tavsiye ve destekleri liderin kişisel yaşamını düzenli olarak olumlu bir şekilde dönüştürür.

Bir lider profesyonel büyüme ve gelişme seviyelerine ulaşmaya başladığında, etki kuruluştaki veya takımdaki diğer herkese yayılır.

Günümüzde giderek hızla artan rekabet koşullarında ihtiyaç duyulan liderlik koçluğu hizmetimizden yararlanmak ister iseniz info@e2akademi.com adresimize email göndererek bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Bizden
Teklif İsteyin
Uzaktan
Eğitime Giriş